Преглед на лозаризма

Преглед на лозаризма

Преглед на лозаризма

Blog Article



За опазване на лозовата реколта от болести основно се разчита и до голяма степен се надценяват възможностите на химичния метод.

Целта на дисциплината “Селекция на трайните култури”  в частта ù  “Селекция на овощните  култури” е да се разширят познанията на студентите по овощарство и помология.

Ароматът има характерни силни плодови нюанси на червени и черни плодове – череша, вишна, къпина, слива с дискретни акценти на червени чушки, подправки и шоколад. Плътен вкус с добре балансирани танини, зряла закръгленост и мекота, сочен, плодов, елегантен финал.

Те са пряко свързани със състава на почвата, температурата и достъпа до пряка слънчева светлина.

Тя смята, че бъдещето ще върви в тази насока: местни сортове, по-голямо разстояние между стълбовете и повторно използване на наличната вода, само така ще имаме качествено грозде.

Повече за технологията на виното и нейните тайни може да прочетете в интервюто ни с един от технолозите на вила "Юстина", Костадинка Рахова: Виното е емоция в бутилка - Шардонето е страст

– тук спадат и причинителите на фитофторови заболявания по растенията. По присадените лозички с прояви на загиване (мокро гниене) /субстрат със специфични  симптоми за тези патогени, при изолиране върху хранителни среди се откриваха структури, характерни за тази група патогени.

Ако него го внесете във вид на дървесна пепел, ще е още по-добре. Ако не се купува тор.

За по-хладните райони се препоръчва южно, югоизточно или югозападно изложение. При такива условия гроздето узрява по-рано и натрупва повече захари. По правило, колкото по-неблагоприятни са останалите условия, толкова по-южно трябва да е изложението спрямо слънцето.

Текстот е достапен под условите на лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови.

Оваа статија поврзана со вино е никулец. Можете да помогнете со тоа што ќе ја проширите.

Дирекция "Анализиране, лозарство планиране и информационно осигуряване"

Позначајни промени на сортиментот се случуваат за време на Отоманската Империја, кога акцент се става на производството на трпезно грозје. Од позначајните трпезни сорти во овој период се: чауш, црвен и црн валандовски дренок, бело зимско, кончанка и др.

Предизвик за студенти иноватори финансиран од Општина Гази Баба

Report this page